fbpx

NÁŠ BLOG,
ANEB CO NÁS ZAJÍMÁ...

A možná by mohlo zajímat i Vás.

Přejeme Vám příjemné čtení a inspiraci.

PETR a MICHAL©

Osobní růst
semiprocz

Jak nám může pomoci hypnóza? Rozhovor pro Český rozhlas, Rádio Wave.

Poslechněte si o hypnóze a o tom, jak ji lze používat při řešení našich potíží. Je hypnóza bezpečná? Jedná se o nějaký magický stav jako z filmů nebo je to metoda využitelná pro každého?… Dvacetiminutový rozhovor s Petrem Štípkem najdete na Rádiu Wave v rámci skvělého pořadu Diagnóza F s Adélou Paulík Lichkovou.

číst článek »
Co je za úzkostí
semiprocz

Nevysvětlitelné tělesné příznaky jako úzkost? Co je za tím…

Psychosomatické zamyšlení… Jak lze uvažovat o tělesných příznacích, které jsou obtížně uchopitelné a nemají jasnou příčinu? Někdy to vypadá, jako by si tělo dělalo, co chce. Dokonce tak, že nás něco může intenzivně bolet, můžeme zažívat brnění, různé slabosti, potíže s trávením a při tom dle lékařů „nám nic není“. Článek se zabývá přístupem k tzv. somatizaci. Objasňuje pár principů, které na základě mé osobní a terapeutické zkušenosti mohou pomoci. Je to jakási mapa.

číst článek »
Co je za úzkostí
semiprocz

Když se vidíme moc „úzko“

Nežiješ nějak „úzko“? Nejsou ti náhodou tvoje myšlenkové návyky už úzké? Podívejme se na úzkosti trochu jinak… Vylezme z naší skořápky a rozhlédněme se! Kam směřujeme? Jak se sebou zacházíme?
O zkušenosti, jak k nám úzkost může promlouvat: Podívej se na toto! Podívej se, co doopravdy žiješ! A změň svůj postoj.

číst článek »
Co je za úzkostí
semiprocz

Rozhovor pro HateFree

Koronasituace byla a nadále je takovým psychickým papiňákem, který na nás intenzivně působí. Pozoroval jsem, že u mnoha lidí spustil náročné procesy, které přinesly novou příležitost ke změně. A není to procházka růžovou zahradou… V rozhovoru uslyšíte, co jsem pozoroval v psychice lidí, dále trocha návodu, jak být užitečný pro druhé v těžkých chvílích a malinko o mých úzkostech, kterými jsem jednu dobu procházel.

číst článek »
Výchova
semiprocz

Poselství pro utrápené a zkoušené rodiče

Rodičovství. Být mámou nebo tátou! Všichni by řekli: „Jo, je to požehnání, mít děti.“ Ale toho času, bublání emocí, netrpělivosti, neustálého přikazování, zakazování, dohadování, přesvědčování, přetahování…

číst článek »